sobota, 10 kwietnia 2010

Prezydent RP nie żyje!!

W obliczu dzisiejszej tragedii, pozwolę sobie na zamieszczenie posta całkowicie niezwiązanego z tematyką bloga. 
Rano, 2 kilometry od Smoleńska rozbił się rządowy samolot, na którego pokładzie znajdowali się wybitni polscy politycy. 
Prezydent wraz z delegacją jechał na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Już wiadomo, że nikt nie przeżył tej straszliwej katastrofy. Ostatnie doniesienia medialne mówią o ponad 130 ofiarach. 

Cała Polska żyje tym tragicznym wydarzeniem. Zginęło wielu ważnych polskich polityków: między innymi : Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, Ryszard Kaczorowski, Jerzy Szmajdziński, Aleksander Szczygło, Stanisław Komorowski, Maciej Płażyński, Przemysław Gosiewski, Izabela Jaruga-Nowacka, Zbigniew Wassermann. Pod tym linkiem można przeczytać kto znajdował się na pokładzie Tupolewa 154 http://wiadomosci.onet.pl/2153159,11,lista_osob_na_pokladzie_tupolewa,item.html .

Światowe media poinformowały o tej tragedii. Nawet Aljazeera. http://english.aljazeera.net/news/europe/2010/04/20104107407467926.html .
Katastrofa polskiego rządowego samolotu zszokowała cały świat. Kondolencje nadchodzą ze wszystkich krajów. 

Łączę się w smutku ze wszystkimi. Nie ma słów na opisanie tej wielkiej,dla Polski oraz rodzin wszystkich Ofiar, tragedii.

7 komentarzy:

 1. To ogromna tragedia i strata dla całego naszego narodu. Zginął Prezydent, który tak wiele wysiłku włożył w to, aby odkłamać naszą historię, Prezydent, dzięki, któremu powstało muzeum Powstania Warszawskiego, człowiek mądry, sympatyczny i oddany Polsce, zginęła jego żona, zginęli wybitni politycy i całe dowództwo polskich sił zbrojnych. Straszny dzień naszej historii...

  OdpowiedzUsuń
 2. dziękuje za komentarz na moim blogu
  wielka strata i ból dotkneła nasze panstwo, odeszli wielcy ludzie-patrioci, miejmy nadzieje, ze Polacy naucza sie wiele z tej gorzkiej lekcji histori...
  wyrazy wspolczucie dla wszystkich rodzin ofiar.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypadek samolotu w Smoleńsku to katastrofa dla rodzin ofiar i strata naszych reprezentantów Polski. Ale dwóch rzeczy nie rozumiem:

  "na którego pokładzie znajdowali się wybitni polscy politycy" - A w czym oni byli wybitni? Bo zginęli? Przecież tam jechali sami biurokraci i socjaliści więc czym oni się mogli przysłużyć? Większymi obciążeniami podatkowymi? Większym socjalem? Zwiększaniem długu publicznego? Podtrzymywaniem katastrofalnego stanu państwa?

  "odeszli wielcy ludzie-patrioci" - a w czym oni byli wielcy? Bo zginęli? Patrioci? Oni przecież prowadzili politykę pozbawiania suwerenności Polski oddając jej kompetencje Unii Europejskiej od SLD po PiS. Nie wiem zaprawdę w czym miałaby okazać się ta "wielkość"...

  Gen. Sikorski był wieki, Piłsudski był wielki, Jan III Sobieski był wielki, JPII był wielki, Jagiellonowi i Piastowie byli wielcy, żołnierze Szarych Szeregów byli wielcy, ale oni???

  Od 2005 roku wszyscy jeździli po politykach PiS jak po szmacie (Wałęsa, Michnik, dziennikarze, wielu obywateli), a dziś są to ludzie dla nich wybitni i wielcy? Odprawiane msze za ofiary gdzie wśród posłów SLD znaleźli się antyklerykał i zwolennicy aborcji?

  Jakaś paranoja, pomroczność jasna, tak jakby wszyscy wycięli sobie moralność własnych czynów i słów z ostatnich 5 lat wobec tych osób.

  Owszem to tragedia, ale czy nie większą jest zachowanie większości Polaków wobec nieumiarkowania w wazelinie i hipokryzji? Wobec nadużywania słów które nijak maja się do rzeczywistości? Wszystko można bo... zginęli?

  OdpowiedzUsuń
 4. @Gringo
  wybitni byli: pułkownik Kukliński - człowiek, dzięki którego wkładowi Polska stała się wolnym krajem. Lech Kaczyński - jego wkład w Solidarność. Oddani Polsce byli też między innymi – marszałek Płażyński, Ryszard Kaczorowski, marszałek Putra, posłanka Aleksandra Natali Świat, całe naczelne dowództwo Polskich Sił Zbrojnych, więc nie pisz, że wszyscy byli biurokratami i socjalistami zwiększającymi dług państwa, bo to co piszesz mija się z prawdą.
  Generałowie to moim zdaniem patrioci. Nie chodzi o wazeliniarstwo, ani hipokryzję...w obliczu takiej tragedii trzeba umieć się zachować.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Hanno

  A to Kukliński zginał podczas tej tragedii?? 8)

  Lech Kaczyński - był socjalistą, podpisał akt zrzeczenia znacznej suwerenności Polski na rzecz UE

  Marszałek Płażyński - nie mam zastrzeżeń

  Ryszard Kaczorowski - nie mam zastrzeżeń

  Marszałek Putra - socjalista

  Aleksandra Natali Świat - socjalistka

  Naczelne dowództwo PSZ - trudno się wypowiadać na temat kogoś kogo się nie zna, a 99% ludzi ich nie zna!

  Patriota dla Ciebie równoznaczne jest z wielkim człowiekiem? Bo dla mnie to zupełnie co innego. Socjaliści dla mnie to ludzie którzy rujnują kraj i ludzi, zwłaszcza tych najbiedniejszych. Rujnują!!! Nie interesują mnie hasła na jakich się opierają tylko skutki ich działań.

  Tak zapewne większość tam była patriotami, ale nieliczni z nich byli wielcy czy wybitni - tych może kilku by się znalazło.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie chcę więcej komentować tragedii w Smoleńsku. Każdy niech w swoim sercu oceni kto był wielki, kto nie, jednakże zachowajmy należyty szacunek dla tej tragedii, dla jej ofiar, dla ich bliskich i osób, które przeżywają ich odejście.

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates