poniedziałek, 6 grudnia 2010

Poligamia jest OK

"Lepiej być drugą, trzecią żoną niż martwą" powiedział prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow, który nie widzi nic złego w poligamii, a wręcz do niej zachęca swoich rodaków.

Prezydent w wywiadzie dla Rossijskaja Gazeta powiedział, że w Czeczenii jest więcej kobiet niż mężczyzn, a co za tym idzie, zachęca mężczyzn do wielożeństwa, ponieważ każda kobieta potrzebuje oparcia w mężczyźnie i urządzenia się w życiu. Dodał także, że w Czeczenii nie ma miejsca na rozpustę i rozwiązłość. - Jeżeli młoda dziewczyna czy rozwódka są rozwiązłe, jej brat zabije ją i jej mężczyznę ....

Nasza tradycja jest bardzo surowa. Lepiej dla kobiety być drugą lub trzecią żoną, niż martwą. Jestem pewien, że potrzebujemy dzisiaj poligamii. Nie ma takiego prawa, ale apeluję do wszystkich: ci którzy maja możliwość i ochotę powinni wziąć kolejną żonę -  powiedział Kadyrow.
Trudno jest mi wyobrazić sobie życie w kraju, którego prezydent  jawnie namawia ludzi do poligamii oraz do morderstw w obronie honoru. Myślę, ze takie wypowiedzi osoby publicznej, która nie przebiera w środkach, może w dużym stopniu wpływać na zachowania ludzi. 

3 komentarze:

  1. Oczywiście tradycja jest bardzo surowa ale tylko dla kobiet. Mężczyźni, bezczelni, obłudni spryciule, mają prawo do czterech żon, bo tak wymyślił sobie chytrze Mahomet. Co gorsza, żony jednego męża nie mają prawa być o siebie zazdrosne. GDYBY W ISLAMIE BYŁA SPRAWIEDLIWOŚĆ , TO KOBIETY MIAŁYBY W NIM PRAWO DO CZTERECH MĘŻÓW. NIE MUSIAŁYBY TEŻ CHODZIĆ W JAKICHŚ SZMATACH NA GŁOWIE, BO MĘŻCZYŹNI TEGO NIE ROBIĄ (A TEŻ SĄ POKUSĄ DLA KOBIET). Weźcie to pod uwagę panie, które chcecie przejść na Islam. Islam jest "wydumany" przez mężczyznę i dla mężczyzn. Islam wmówił kobietom, że są gorsze, słabsze. Mężczyźni zaczęli nimi manipulować i wykorzystywać je dla swojej żądzy władzy i seksu z coraz młodszymi dziewczątkami. ALE PRAWDZIWY I JEDYNY BÓG NIE ZNOSI PYCHY I ZABORCZOŚCI MĘŻCZYZN ISLAMU I INNYCH POLIGAMICZNYCH, NIESPRAWIEDLIWYCH WYZNAŃ.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates