czwartek, 6 stycznia 2011

Burka miłości

Ostatnio w ofercie Świata Książki natknęłam się na Burkę Miłości. Książkę w najbliższym czasie przeczytam, ponieważ zainteresował mnie jej wymowny opis.

Tam, gdzie kobiety są nieważne...
Zbuntowana i naiwna nastolatka, Maria, ucieka z rodzinnej Majorki do Anglii. W Londynie poznaje Nasrada, znacznie od siebie starszego Afgańczyka i muzułmanina. Zakochana po uszy, wychodzi za niego za mąż. Planowany na krótko wyjazd do ojczyzny męża przeradza się w wieloletni koszmar życia w państwie talibów, w którym rządzi prawo szariatu, traktujące kobiety jak rzeczy. Czy uda jej się uciec?
Całą historię opisała hiszpańska dziennikarka, do której Maria zwróciła się o pomoc... Niewiarygodne i wstrząsające!

Nota wydawcy. 

 

14 komentarzy:

 1. aż dziw bierze, że te idiotki w Europie noszą chusty, prymitywne baby. W imię równości i praw kobiet powinny zrzucić to z głowy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę mogę polecić z całego serca, ukazuję moc jaką posiada tylko miłość. To ile jesteśmy w stanie poświęcić żeby być z drugą osobą. Czy możesz mi polecić książkę o podobnej tematyce ?

  OdpowiedzUsuń
 3. książkę skończyłam dziś o 1 w nocy, wycisnęła mi łzy, 2 książka na której płakałam a trochę ich przeczytałam. Polecam przeczytać

  pozdrawiam kinkaa

  OdpowiedzUsuń
 4. One nie są prymitywne ani głupie, to ich religia i nie czują się zniewolone a wręcz przeciwnie - hijab daje im wolność. To wyraz wielkiej miłości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tesz nosze hijab bo daje mi wolnosc jestem muzumanka polka

   Usuń
  2. ja tesz nosze hijab

   Usuń
  3. "też" a jeśli chodzi o Wasz wybór to nie rozumiem po co potem się żalić, że coś jest nie tak

   Usuń
 5. Czytałam i polecam ze względu na temat miłości. Ile mozna wycierpieć?/Kochać?owszem ale poświęcać swoje dzieci,zaciągać je do świata wojny i skrajnej biedy?dla mnie to trochę niewyobrażalne i lekkomyślne.A burka?to w ówczesnych czasach strój ratujący życie niejednej kobiecie z Afganistanu.Cudem jest również tak dobry muzułmanin,który pochodząc z bardzo religijnej rodziny, wbrew religii szanował swoją żonę...pozazdrościć niejeden Polak tego nie potrafi,bez nakazów i zakazów.pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka jest świetna. Zmusza do refleksji nad potęgą miłości. Czasem trudno znaleźć granicę między skrają głupotą i nieodpowiedzialnością a wielkim uczuciem. Autorka w tle przedstawiła, jak żyje się tam, w Afganistanie, dla nad nieosiągalnym miejscu ... nędza, brud, bieda, aż trudno uwierzyć, że dzieje się to w równoległej czasoprzestrzeni. Polecam ...

  OdpowiedzUsuń
 7. takie siki. nudna. a maria była egoistka. i tyle

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajna ksiazka... rzadko sie zdraza abym płakała przy książce, a tutaj tak było...

  z podobnej tematyki moge polecić "Księżyc we łzach" Ouarda Saillo.

  OdpowiedzUsuń
 9. czytałam, warto, ile mozna zrobic z miłości, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. ksiazka dobra,ale w momencie,gdy Maria wrocila z dziecmi do Afganistanu bylam zszokowana i zla...nie pomyslala w tym momencie o ochronie swoich dzieci,a to powinien byc dla kazdej matki piorytet.

  OdpowiedzUsuń
 11. książka bardzo ciekaw i wzruszająca... Polecam o podobnej tematyce równie interesująca napisaną na faktach książke " Za zasłoną strachu" Samia Shariff

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates