niedziela, 25 lipca 2010

Bardzo nowoczesna fatwa

Odkąd w kilku europejskich krajach zrobiło się głośno na temat wprowadzania zakazu noszenia przez muzułmanki pełnych zasłon w miejscach publicznych muzułmanie poczuli się urażeni i dyskryminowani. Jednakże saudyjski duchowny Aed al-Korani ogłosił w sobotę fatwę, która pozwala kobietom, które na co dzień noszą zasłony, na pokazywanie twarzy, tam, gdzie prawo tak nakazuje.

Duchowny w zdecydowany sposób podkreślił to, że muzułmanie powinni przestrzegać i szanować prawo kraju, w którym mieszkają. Nie powinni też narażać się na problemy i iść z duchem czasu i być elastyczni, ponieważ religia przystosowuje się do czasów, do miejsc, do pilnych wymogów - powiedział. 

 
Jest to powiedziałabym głos rozsądku płynący z Arabii Saudyjskiej, gdzie kobiety nie mogą pokazywać się publicznie bez pełnych zasłon, ba, mają nawet wydzielone osobne miejsca w przestrzeni publicznej, by nie stykać się z obcymi mężczyznami. Zobaczymy jak zachowają się muzułmanie, kiedy zakazy noszenia pełnych zasłon w kilku miastach Europy wejdą w życie.

1 komentarz:

  1. Witam, powiedziałabym, że pojawiła się iskierka nadziei;)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates