niedziela, 20 grudnia 2009

40 batów dla 75-letniej kobiety!!

Saudyjskie władze skazały 75-letnią kobietę na karę 40 batów. Za co? Za to, że została przyłapana w towarzystwie mężczyzny!!

Chamisa Muhammad Sawadi- 75- latka pochodząca z Syrii, została "przyłapana" przez członków policji religijnej w towarzystwie dwóch młodych mężczyzn. Na nic się zdały tłumaczenia, że mężczyźni przynieśli starszej kobiecie, którą znają od dziecka, coś do jedzenia.

W Arabii Saudyjskiej kontakty niespokrewnionych kobiet i mężczyzn są surowo zakazane, dlatego też cała trójka została postawiona przed sądem. Wszyscy zostali skazani na kilka miesięcy pozbawienia wolności i baty. Chamisa po odbyciu kary ma zostać deportowana do Syrii.

Na nic zdały się protesty i odwołania skazanych. Sąd apelacyjny utrzymał pierwszy wyrok. Skazanym nie pozwolono odwołać się do Sądu Najwyższego.

- Minister spraw wewnętrznych książę Naif ibn Abd Al-Aziz osobiście kazał natychmiast uwięzić i wybatożyć 75-letnią Chamisę Muhammad Sawadi, razem z dwoma mężczyznami, z którymi została przyłapana - informuje Amnesty International. - Wzywamy saudyjskie władze do natychmiastowego odstąpienia od wymierzenia kary.
 
- To, że starszej kobiecie grozi 40 batów, jest po prostu ohydne, zresztą biczowanie kogokolwiek jest okrutne i nieludzkie - oburza się wicedyrektor programu Amnesty International do spraw Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej Philip Luther.

Arabia Saudyjska szafuje wyrokami batów, które najczęściej są dodawane do innych kar. Największa liczba razów wymierzonych jednej osobie to według Amnesty International 40 tys. ( Nie jestem pewna, czy ktoś byłby w stanie przeżyć tyle batów za jednym razem).

6 komentarzy:

 1. Jak koszmar senny! Jak mozna byc takim idiota i bydlakiem, by dreczyc stara kobiete w imie wyimaginowanych zasad "religii"! to nie religia - to najgorsza z sekt na wielka skale, ale coz, oni maja dopiero 1431 rok - wiec jescze tyle wiekow dochdzenia do cywilizacji ich czeka. Tylko niestety ta sekta i sredniowiecze moze dotknac nas - w imie poprawnosci politycznej durniow, ktorzy maja wladze w Europie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też byłam zbulwersowana tym, że taką karę wymierzono tak wiekowej kobiecie. Jest to niezgodne z moim poczuciem wartości i humanitaryzmu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto pamiętać, że nasze poczucie wartości wynika z reguł społecznych w jakich się wychowujemy. Prowadzenie wojen "za wiarę" i szykanowanie innowierców też jest dla nas nieakceptowalne, a jednak jeszcze 4-5 wieków temu było zupełnie naturalne dla chrześcijan. Każda religia dojrzewa, Islam też musi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem przekonana, że Islam dorośnie, jeśli pozbędzie się zwyczajów z czasów plemiennych i niespisanych kodeksów honorowych. Życzę całemu światu by stało się to jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak islam dorośnie to nas już w Europie nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 6. do czego ma dorosnac islam ? do cywilizacji 21 wieku ??? przeciez obcecna cywilzacja " demokracji i wolnosci " to jedno klamstwo .
  To europa powinna dorosnac do islamu . Na dzien dzisiejszy cywilizacja cofa sie . zanikaja zaasady moralne i prawa ktore stoja na strazy godnosci ludzkiej i jej bezpieczenstwu .

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates