czwartek, 17 grudnia 2009

Dziennikarki nie powinny się malować i rozmawiać z mężczyznami??

W Iranie, zabrania się kobietom pokazującym się w telewizji noszenia make-up'u oraz rozmawiania z mężczyznami. Według islamskiego przywódcy zajmującego stanowisko szefa rządowej telewizji makijaż oraz rozmowy z mężczyznami na wizji są sprzeczne z prawem.

Ezatollah Zarghami. Zarghami ( członek bardzo elitarnej Gwardii Rewolucji) ogłosił, iż kobiety występujące w telewizji nie powinny się malować, gdyż make-up jest sprzeczny z islamskim prawem. Dodał też, że kobiety, które są zapraszane do studia TV powinny rozmawiać tylko z dziennikarkami. Z dziennikarzami rozmowa już nie jest wskazana ani pożądana.

Pan ten jest również przeciwny jakiejkolwiek muzyce na wizji. Wezwał nawet stacje telewizyjne do ego, by wycinały muzykę ze swoich programów. Według niego media powinny zaprzestać rozpowszechniania żartów o kobietach i mężczyznach, które nazwał obrzydliwymi.

2 komentarze:

  1. Witam,
    Rozumiem, że chodzi o wszystkie kobiety nie koniecznie muzułmanki?? Moim zdaniem w takiej sytuacji jest to łamanie praw człowieka...tylko czy tam w ogóle słyszeli o czymś takim??

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tego co się dowiedziałam, zakaz ten najlepiej jakby miał dotyczyć wszystkich kobiet, które występują na wizji. Nie zdziwiłabym się, jeśli tyczyłoby to niemuzułmanek, bo skoro niemuzułmanki są karane w krajach muzułmańskich za picie alkoholu to i w tej kwestii chyba nie ma wątpliwości.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates