poniedziałek, 14 grudnia 2009

Ofiara gwałtu dostaje WYŻSZĄ karę od gwałcicela!Dlatego też w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kobiety ( nie tylko muzułmanki )  w większości nie zgłaszają władzom faktu, jakim jest gwałt. Wiedzą, że dostaną karę i to o wiele większą niż mężczyźni, którzy dopuścili się tego czynu. 

Amanda, 29 - letnia Australijka, która pracowała jako menedżerka ekskluzywnego hotelu w emiracie Fudżajra została brutalnie zgwałcona. Po pracy zeszła napić się drinka. Kolega postawił jej jeszcze jednego. Następnego ranka kobieta obudziła się w swoim mieszkaniu - miała połamane żebra, była poturbowana i zgwałcona.

Natychmiast pojechała do szpitala a następnie na policję. Jednak stróże prawa nie byli do niej przychylnie nastawieni. Po złożeniu zeznań została, w mgnieniu oka, aresztowana. Dopiero po dwóch miesiącach usłyszała zarzuty i po ekspresowym procesie wyrok - ROK więzienia za seks pozamałżeński i za picie alkoholu.

Sędziowie stwierdzili, że skoro nie było świadków zdarzenia, to należy przyjąć, iż kobieta zgodziła się dobrowolnie na seks. Jej wyjaśnień, jakoby w drinku znajdowały się narkotyki, nie potraktowano poważnie, a wręcz przeciwnie.- Wymyśliła historyjkę o wsypanym do drinka narkotyku, by wybronić się ze stawianych jej zarzutów - napisano w uzasadnieniu wyroku.

Dla obywatelek Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz dla cudzoziemek, które tam pracują zgłoszenie gwałtu to bardzo ryzykowna sprawa. Jeśli nikt nie był świadkiem zdarzenia, to kobieta z automatu oskarżana jest o seks pozamałżeński, który, tak jak picie alkoholu, jest poważnym przestępstwem w  prawie islamskim.

Lokalni prawnicy szacują, że aż około 70% ofiar gwałtów nie zgłasza się na policję. Kobiety boją się kary, kompromitacji oraz przede wszystkim splamienia honoru rodziny.

W 2006 roku obywatelka Zjednoczonych Emiratów Arabskich pochodząca z Ras Al-Chajma dostała pięć lat więzienia i 150 batów jako karę za to, że padła ofiarą zbiorowego gwałtu. Ponieważ gwałciciele zgodnie stwierdzili, że jest prostytutką i na seks się zgodziła się z ochotą, dwóch z nich uniewinniono, a pozostali dostali po trzy miesiące więzienia.

Nie tylko kobiety są ofiarami gwałtów. Głośna był sprawa z 2007 roku. 15-letni Francuz Alexandre Robert
 został zgwałcony w Dubaju przez trzech mężczyzn. Jego rodzice natychmiast wywieźli chłopca z kraju, bo groziło mu więzienie za stosunek homoseksualny (w prawie muzułmańskim związki homoseksualne są przestępstwem, a pojęcie gwałtu mężczyzny na mężczyźnie w ogóle nie istnieje). W dodatku sąd przez kilka miesięcy ukrywał przed rodziną chłopca, że jeden z gwałcicieli był zarażony wirusem HIV!!
 
Co ciekawe Zjednoczone Emiraty Arabskie chełpią się tym, że są jednym z najnowocześniejszych krajów arabskich, że się dynamicznie rozwijają, że mają najpiękniejsze hotele i biurowce...Co z tego, jeśli dalej tkwią w "prawnej ciemnocie", gdzie ofiara zbrodni dostaje karę większą niż zbrodniarz, który dopuścił się haniebnego czynu. 

Na podstawie:
http://m.gazeta.pl/mobile/wiadomosci/1,80277,7359792,Padlas%20ofiara%20gwaltu%20%C2%A8jdziesz%20siedziec.html

4 komentarze:

 1. To już szczyt chamstwa i bezczelności. Jakim cudem kobieta za to, że została zgwałcona, jest obarczana winą?? I co gorsza w imię prawa. Grzechem jest jak muzułmanka pije alkohol, a jeśli ktoś jest wyznawcą innej religii to chyba może się napić, jeśli ma na to ochotę....Dla mnie to dzikusy

  OdpowiedzUsuń
 2. a to wszystko po to by utwierdzic w przekonaniu kobity, ze maja siedziec w domu i nie wychodzic, nie pokazywac twarzy i wegetowac jak zwierze pociagowe i a po slubie jak dmuchana lala do zaspokajania potrzeb, rodzenia nieograniczonej ilosci dzieci, gotowania, prania, sprzatania i trzymania buzi na klodke. Cywilizacja barbarzyncow

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy opisany w tekście przypadek dotyczył nawet kobiety, która nie była muzułmanką, więc ja uważam, iż jej prawo islamskie nie obowiązuje. Dlatego wyrok sądu za picie alkoholu i seks pozamałżeński jest śmieszny i bezprawny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety prawo muzulmanskie obowiazuje wsztskich, ktorzy znajduja sie na terenie kraju, w ktorym rzadzi szariat.
  Ze stwierdzeniem, ze wyrok za picie alkocholu jest smieszny i bezprawny zgodze sie w 100% - przeciez UAE nazywa sie rozwinietym krajem i alkochol jest dostepny w hotelach dla turystow (muzulmanin nie dostanie alkocholu). Dlatego tez bezsensownym jest wrecz dawanie turystom swobody jesli chodzi o jego spozywanie, jednoczesnie za to karac.
  Z tym seksem przedmalozenskim, to troche przykro dla dziewczyny, ze nie znala realiow. (Przyznala sie niestety, wiec sad nei musial szukac 4-ech przepisowych swiadkow- lub tez 6-ciu, jesli swiadkami bylyby kobiety i 2-ch mezczyzn, ale to juz za bardzo skomplikowane. Jednym slowem- jesli sie kobieta nie przyzna to wg, koranicznej szarii jest naprawde trudno jej taki stosunek udowodnic).
  Ps. Jesli chodzi o kare za seks pozamalzenski- polecam film "Death of princess" znajdziesz na youtube.
  LeBox

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates