niedziela, 7 marca 2010

Jutro w Wrocławiu manifestacja przeciwko uciskowi kobiet w islamie!

Już jutro we Wrocławiu będzie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Otóż, o 16 na wrocławskim rynku odbędzie się manifestacja przeciwko uciskowi kobiet w islamie.

Jak zapowiadają organizatorzy-Stowarzyszenie Humanists Againts Sharia, manifestacja będzie miała bardzo ironiczną i groteskową formę. Dlaczego? Ponieważ w Europie - kontynencie, który jest kolebką Praw Człowieka istnieje milczące przyzwolenie na drastyczne łamanie praw kobiet. Dla organizatorów jest to marsz pożegnalny Europy, gdzie razem z nią odchodzą również demokratyczne wartości.

Wydarzenie ma na celu zwrócić uwagę na problem łamania praw kobiet/człowieka w świecie zdominowanym przez islam. Ale w Europie łamane są też prawa kobiet, które z islamem nie mają nic wspólnego. Niższe pensje, zwalnianie z pracy w skutek  zajścia w ciążę, niechętne zatrudnianie kobiet posiadających dzieci, podpisywanie "lojalek", że nie zajdzie się w ciążę przez jakiś konkretny czas to tylko niektóre przykłady ukazujące łamanie praw kobiet, na które w Europie jest ciche przyzwolenie - co najgorsze, samych kobiet.

Jutro wybiorę się na tę manifestację i zdam z niej relację, którą opatrzę fotografiami . Zapraszam wszystkich z Wrocławia i okolic.


2 komentarze:

  1. świetna sprawa , czekamy na jakieś fotki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, szkoda, że nie będę miała możliwości zobaczenia tej manifestacji. Czekam na recenzje;)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates