środa, 3 marca 2010

Zaszlachtował córkę nożem rzeźniczym

Kolejne morderstwo bez honoru w Niemczech. Tym razem zamordowana została piętnastolatka. Za co? Za to, że, według niezasymilowanego ojca, nie przestrzegała zasad islamu.

Tragedia rozegrała się w miejscowości Schweinfurt. 15-letnia Büsra została bestialsko zasztyletowana ( 68 ran kutych)  przez swojego ojca podczas snu 30 centymetrowym nożem rzeźniczym. Zwłoki dziewczyny znalazła jej babcia.

Morderca na samym początku zeznał policji, że myślał, że zabija włamywacza. Od kiedy to włamywacze postanawiają spędzić noc w łóżku osoby, którą okradają?

Podczas trwania postępowania śledczego, mężczyzna przyznał się do winy. Zeznał, że zabił córkę, gdyż ta nie przestrzegała zasad islamu.

Mężczyzna przybył do Niemiec z Turcji w 1991 roku. Pracował jako sprzedawca. Co ciekawe, do rozmowy z policjantami i prokuratorem potrzebował tłumacza. 19 lat to za krótki czas, by opanować język kraju, do którego się wyemigrowało w poszukiwaniu lepszego życia? 

Na podstawie:

http://www.bild.de/BILD/news/2009/06/25/ehrenmord-tuerke/ersticht-eigene-tochter.html

5 komentarzy:

 1. Zabijają własne dzieci. Co by ich powstrzymało żeby nie zabijać naszych ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko deportacje całych rodzin powstrzymają to barbarzyństwo.Tego się boją najbardziej.Same rodziny doniosły by na policję, gdyby groziło im przymusowe wysiedlenie.I obywatelstwo też można odbierać.

  OdpowiedzUsuń
 3. powinni skurwiela publicznie powiesic , w pale sie niemiesci :|

  OdpowiedzUsuń
 4. Hania, orientujesz się może, czy są jakieś konkretne książki naukowe poruszające problem zbrodni honorowych? Piszę pracę magisterską na ten tamat. Mam całą masę artykułów, natomiast z literaturą naukową jest ciężko. Możesz coś polecić?
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 5. Olu, o zbrodniach honorowych jest całkiem sporo w opracowaniu pod tytułem "Czarna księga kobiet". Niestety, wiele książek mówiących o tym procederze, to literatura biograficzna - choć myślę, że spokojnie mozesz cytować ksiażki autorstwa Irshad Manji, Necli Kelek, Waris Dirie oraz innych autorek poruszających ten temat. Polecam też krótki film "Submission" Theo van Gogha.
  Ciekawą książką jest też reportaż pt "Narzeczone Allaha" oraz "Czarne wdowy" - o kobietach - terrorystkach-samobójczyniach.

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates