poniedziałek, 15 marca 2010

Za całowanie za kratki

Para Brytyjczyków została oskarżona o naruszenie norm społecznych, po tym jak ktoś na nich doniósł, że widział jak całowali się w jednej z Dubajskich restauracji. Sąd pierwszej instancji skazał ich na miesiąc pozbawienia wolności. Brytyjczycy złożyli apelację.

Dubaj - miasto kosmopolityczne, ma stosunkowo najbardziej "liberalne" normy społeczne spośród państw Zatoki Perskiej. Jednakże władze ciągle stosują sankcje wobec tych, którzy się do nich nie stosują.

Tak było w przypadku Aymana Najifi, Brytyjczyka pracującego w Dubaju i angielskiej turystki, którzy zostali aresztowani w listopadzie ubiegłego roku za ognisty pocałunek w restauracji. Na parę złożono skargę. Najifi i jego partnerka zostali oskarżeni m.in. o niewłaściwe zachowanie w miejscu publicznym i skazani na miesiąc w więzieniu. Para twierdzi, że „cmoknęła się tylko w policzek” i odwołała się od wyroku. Termin rozprawy apelacyjnej został wyznaczony na 4 kwietnia.

W 2008 r. dwóch Brytyjczyków zostało skazanych w Dubaju na trzy miesiące więzienia za to, co władze opisały jako „seks na plaży”. Ostatecznie jednak wstrzymano wykonanie wyroku.

 Kiedyś dowiedziałam się od muzułmanek, że prawo islamskie nie dotyczy nie muzułmanów, ale sprawa ma się chyba inaczej.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2141384,12,calowali_sie_w_restauracji_skazani_na_wiezienie,item.html

4 komentarze:

 1. Prawidłowo postapił wymiar sprawiedliwości.
  Jadąc do ZEA wiedzieli jakie panuje tam prawo,normy.
  Powinni ich przestrzegać.

  OdpowiedzUsuń
 2. b. fajny blog przeczytalam caly i bede go sledzic.Jezeli jestes zainteresowana na http://lilqueen-a.blogspot.com/ moim blogu jest takze pare artykulow na temat kobiet w islamie jak np ten: http://lilqueen-a.blogspot.com/2009/05/zakazane-podwojne-zycie-w-iranie.html pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda tylko, że muzułmanie chcą, żeby respektować ich prawo, ale czyjegoś to już niekoniecznie;/

  OdpowiedzUsuń
 4. w sumie to przesada z tym karaniem pocałunku... ale z drugiej strony para turystow powinna miec na wzgledzie to ze, sa na terenie panstwa o innych wymogach moralnych i estetycznych...

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates