czwartek, 11 lutego 2010

Dwunastolatka walczy o rozwód

Dziewczynka, mieszkanka Arabii Saudyjskiej, została wydana za mąż za 80 - letniego mężczyznę. Teraz walczy o rozwód z leciwym małżonkiem. Swoją pomoc prawną zaoferowała dziewczynce Rządowa Komisja Praw Człowieka.  

Dziewczynkę będzie reprezentował adwokat zatrudniony przez Rządową Komisję Praw Człowieka. Proces ma odbyć się w konserwatywnym miasteczku Burajda. 
Zgodnie z obowiązującym w Arabii Saudyjskiej prawem nie ma granicy wieku, do której można zawierać związki małżeńskie. Wiele rodzin decyduje się na wydanie córki za mąż po tym, jak osiągnie ona dojrzałość płciową (po pierwszej miesiączce). Jednakże równie dużo rodzin wydaje swoje córki, zazwyczaj bez ich zgody, za mąż za bogatych mężczyzn, którzy są od nich dużo starsi. 

Jednakże w Arabii Saudyjskiej zapowiadane są w tej sprawie zmiany. Obecnie dyskutuje się nad projektem ustawy zakazującej małżeństw, gdy jednym z małżonków ma być dziecko. 

Temat zawierania małżeństw z dziećmi był przeze mnie wielokrotnie poruszany na łamach bloga. Oby liczne protesty przeciw tym praktykom przyniosły skutek i zostały definitywnie zakazane.

Wielu muzułmanów, którzy poślubili młode dziewczynki tłumaczy swój czyn tym, że Prorok Mohamet poślubił Aiszę, gdy ta miała 9 lat. Jednakże nie słychać o muzułmanach, którzy poślubili kobiety o 25 lat starsze od nich, tak jak to też zrobił Mahomet.

9 komentarzy:

 1. Witam,
  Mahomet to były dawne czasy więc nimi nie należy się kierować - to po pierwsze, a po drugie Mahomet z Aiszą nie skonsumował związku od razu, dał Jej czas, Ona podejmowała decyzję kiedy to ma się stać. Podejrzewam, że obecne dziewczynki mogą nie mieć tyle szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż tu dużo mówić . Islam to barbarzyństwo, zacofanie, głupota i wszystko co najgorsze.
  Do szkół Arabstwo niech idzie i poczyta o nurtach filozoficznych, etyce , kulturze starożytnej, bo ich myślenie zatrzymało się na myśleniu w epoce kamienia łupanego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie małżeńśtwo zakrawa juz na pedofilię, to powinno być zabronione!
  Biedne dziecko!

  OdpowiedzUsuń
 4. Za mąż wydawane są jeszcze młodsze dziewczynki np w wieku 6-9 lat!! To jest dopiero nieszczęście. Taka dziewczynka powinna się bawić i zachowywać adekwatnie do wieku a nie "smakować" uroków małżeńskiego życia w towarzystwie dwa razy od niej starszego małżonka, bo to jest pedofilia i uraz psychiczny na całe życie!
  Ale jak twierdzą muzułmanki - im dobrze tak jak jest i nie są wcale biedne i pokrzywdzone i na pewno nie potrzebują pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest wręcz niesmaczny związek !

  OdpowiedzUsuń
 6. Shiici sa znani z dosc doslownego interpretowania swietych tekstow- http://www.youtube.com/watch?v=6oyHM7aZ1Ws&feature=player_embedded .
  Poza tym jesli Aicha sama zadecydowala kiedy chiala skonsumowac zwiazek- z mysle, ze dziewczyna wie, kiedy rozwija sie u niej poped seksualny i jest to bardzo rzadko przed pierwsza miesiaczka- to dlaczego nie mogla miec dzieci? A co do Mahometa to mial on raczej napewno zapedy pedofilijskie- swiadczy o tym nie tylko zwiazek z Aicha ale takze sposob w jaki traktowal swoja corke, Fatime i jej synow.
  LeBox

  OdpowiedzUsuń
 7. Mieszkam w Arabii i nie zgadzam sie z tym co ty tu wypisujesz.Napewna zdarzaja sie takie sytuacje, ale ty chyba poszlas za daleko.Czy ty mieszkasz w arabskim kraju?Dlaczego nie piszesz o Polsce.O gwaltach na malych dzieciach, o zabojstwach.Zastanow sie....kobieto.

  OdpowiedzUsuń
 8. W takim razie nasiąknąłeś tą kulturą tak bardzo, że nie rozróżniasz pedofilii od normalnych aktów seksualnych między pełnoletnimi osobami lub co najmniej między szesnastolatkami. Dziecko, to dziecko. Młode dziewczynki nie powinny być nigdy obiektem handlu i taka tradycja w cywilizowanym świecie oraz świecie nauki uznawana jest za łamanie praw dziecka i gwałt. Te dziewczynki są gwałcone - stosunki z nieletnimi to gwałty!!!!
  Niech to do Was dotrze!!! Ani ciało nie jest gotowe ani umysł, a popęd, to jedynie pow. 16 roku życia. A i wtedy wiele młodych osób nie jest jeszcze świadomych tego, co robią i woła je jedynie natura. Można być zwierzątkiem, można też być człowiekiem - istotą myślącą. Tyle. Gwałty i pedofilia są ohydne!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytając ten wpis na myśl przychodzi tylko jedno - jak małe są nasze codzienne problemy, kiedy dzieci muszą walczyć z takim okrucieństwem. Po moim rozwodzie dopadła mnie depresja i potrzebny był mi psycholog. Wrocław ma wielu specjalistów, więc szybko uzyskałam pomoc, ale dziś czytając to uznałam, że moje problemy są niczym, w porównaniu z tym, co musi przeżywać to dziecko.

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates