poniedziałek, 4 stycznia 2010

50 batów za spódnicę do kolan w Sudanie.

Silva Kaszif - szesnastoletnia mieszkanka Sudanu, została aresztowana podczas spaceru w stolicy tego Kraju - Chartumie. Dziewczyna miała na sobie spódnicę, która sięgała jej kolan. Zdaniem policjanta, taki strój jest bardzo "nieprzyzwoity".

Silva Kaszif została aresztowana i skazana przez sędziego na karę 50 batów. Kara ta była, według wymiaru sprawiedliwości, adekwatna do popełnionego "przestępstwa". Baty wymierzono dziewczynie od razu po ogłoszeniu wyroku. 

Kodeks karny, który obowiązuje w Sudanie pochodzi z 1991 roku. Widnieje w nim przepis, iż każdy kto popełnia czyn nieobyczajny, akt przeciwko moralności lub nosi nieprzyzwoite ubrania może liczyć na karę 40 batów. Co ciekawe, kodeks nie precyzuje tego, czym jest nieprzyzwoite odzienie.

13 komentarzy:

 1. Znając mentalność dziczy muzułmańskiej, tonie ma się czemu dziwić .... Żal tych kobiet, że w dzisiejszych czasach muszą trwać w tym średniowieczu, bo są słabsze fizycznie od tych co nimi rządzą ....

  OdpowiedzUsuń
 2. Są też przede wszystkim wychowane w duchu uległości i poddaństwa.

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda. Wiele z nich nie zna innego życia. Straszne to.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie - wszystko zależy od wychowania.
  Jakiś czas temu podsłuchałem (przypadkowo) rozmowę starszych pań w autobusie na temat degeneracji dzisiejszych kobiet. Na czym ta degeneracja polegała? M.in. na tym, że "dzisiejsze" kobiety mogą chodzić w spodniach, oraz że nie zakrywają swoich głów. Temat zakończyły stwierdzeniem, iż kobieta która chodzi w spodniach i z odkrytą głową to prostytutka.

  OdpowiedzUsuń
 5. A mógłby Pan napisać, w jakim kraju usłyszał pan rozmowę tych starszych kobiet? W Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, ta rozmowa miała miejsce w Polsce, w autobusie linii nr 21 w Kielcach (woj. świętokrzyskie).

  OdpowiedzUsuń
 7. Najwidoczniej kilka reprezentantek starszego pokolenia Polek ma takie poglądy. Wydaje mi się, iż na głowach, te Panie, miały urocze, włochate berety:-) Idąc tym tropem, to w lecie prawie każda kobieta w Polsce to prostytutka ( w zimie rozwiązłość spada, za sprawą mrozów i co za tym idzie czapek, ale wciąż kwestia noszenia spodni jest nie rozstrzygnięta,bo są noszone i latem i zimą... ).

  OdpowiedzUsuń
 8. Styl mimo wszystko miały nieco inny, zamiast moherowych beretów na głowach miały "kapelusiki" :). Na szczęście to pokolenie za kilka(naście) lat całkowicie przeminie.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ciekawe, czy te babcie miały na sobie spodnie, czy przykładnie spódnice? Generalnie śmiesznie, ale nie ma się czemu dziwić, homoseksualistów też w Polsce nie lubią, to czemu mieli by lubić kobiety?

  OdpowiedzUsuń
 10. Baty jeszcze nikomu nie zaszkodziły.

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja lubię przykładne spódnice do kolan, bo są sexy. Tzn nie same, ale z wkładem. Halki, pończochy i tak dalej. Wiele młodych dziewczyn n ie różni się jednak od tamtych babć i wyznaje sztywne poglądy o konieczności łażenia w spodniach z gołymi głowami. Nic luzu! A moda można się przecież bawić.

  A wracając do pobitej kobiety to chciałem zauważyć, że zasadza się to na dogmacie o niższości kobiet, podobnie jak wszystkie izmy. Dawniej np. uważano, że czarnoskóry to nie człowiek, ale nie trzeba sięgać daleko, dziś, tutaj i nawet my, nadal uważamy że zwierzęta można sobie eksploatować bo są dla nas (to jest gatunkowizm, czyli szowinizm gatunkowy) Więc czepiamy się cudzych debilnych dogmatów -dobrze, ale czepmy się też własnych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdyby 16-latka w Polsce miała spódniczkę do kolan wszyscy w szkole powiedzieliby "po co chowasz zgrabne nóżki?", a tam biją.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kara kara powinna być stosowana publicznie w stosunku do stadionowych kiboli.

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates