wtorek, 26 stycznia 2010

Pierwsze urodziny!!!


Drodzy Czytelnicy!!!

Blog obchodzi dzisiaj swoje pierwsze urodziny. Dokładnie 26.01.2009 roku napisałam pierwszą notkę. Od tego czasu blog się rozwinął, dostał nawet nagrodę w konkursie na Studencki Blog Roku. Cieszę się, że wielu z Was komentuje posty i wyraża swoje zdanie, to daje mi dużo do myślenia i pokazuje, że tematy, które poruszane są na blogu, nie są Wam obojętne. Dziękuję za wspólnie spędzony rok!! Oczywiście zachęcam do dalszej lektury i wymiany opinii. 

15 komentarzy:

 1. Wszystkiego dobrego, wytrwałości i pomysłów w dalszym blogowaniu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego!!!!Świetny blog zaglądam codziennie!Ada

  OdpowiedzUsuń
 3. Kobieto!!!
  Czy każdemu trzeba to tłumaczyć, że sytuacja kobiet w islamie jest wyplotkowana, że tak się wyrażę.
  Kobietu w ISlamie, tak naprawdę mają lepsze zycie, niż nie jedna kobita w Europie, bo łatwo mówić nam, Europejczykom, o trudnej sytucji kobiet w ISlamie, bo nie znamy całej prawdy. Te kobiety, nie musza się martwić, czy maja pieniądze na dom czy nie. Mają mężów, którzy ich kochają, i dla nich (mężów) wstydem jest nie utrzymanie rodziny. Dalej u nich zdrada i wielomożność, to nie prawda!!! oni muszą dbać o swoje kobiety.
  Dalej noszenie chust, zakrywanie oczu, ust. To tradycja!!! Zresztą rozmawiając z kobietą z Egiptu, Tunezji czy w Maroku, dowiedziałam się, że dla nich to jest modne i piękne.
  A więc... zanim będziemy martwić się o "splotkowany" los kobiet w Islamie, spijrzyjmy na pobite, gwałcone kobiety w Europie, w Polsce, w Hiszpanii.

  Zapewniam Cię, że one mają lepsze zycie, niż powtarzam, nie jedna kobieta w EUROPIE.

  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po drugie, chyba lepiej o życiu muzułmanek dowiedzieć się od np.: Takiej Kobiety muzułmankik niż ploty wyczytywać w jakiś publikacjach, gazetach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, mam pomysł - skoro życie muzułmanek jest usłane różami proszę zacząć pisać o tym bloga i podesłać mi linka, chętnie poczytam. Gdybym miała opierać bloga jedynie na rozmowach z muzułmankami, z którymi miałam styczność, to wystarczyłoby materiału na góra 6 postów. Nie uważam za "ploty" i jakieś publikacje tytuły z których korzystam. Jakimś źródłem nie jest na pewno BBC, CNN, Newsweek, The New York Times, Stern, Der Spiegel....

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, Chyba najwięcej blogów powstawało właśnie rok temu. Jesteś już drugą świętującą osobą, którą "podglądam" a mnie w tym roku też szykuję się roczek;))

  Powodzenia w pisaniu bloga bo robisz to świetnie;))

  OdpowiedzUsuń
 7. Droga HAnno.. nie uważam, że życie muzułmanek jest usłane różami.
  Każda kobieta ma problemy w życiu.
  Powtarzam!!! łatwiej nam mowic o problemach muzułmanek, chociaż (znowu powtarzam) w Europie niektore kobiety mają gorsze zycie niż kobiety w islamie.
  A my nie znając prawdziwego życia muzułmanek wypisujemy o to takie rzeczy: Że kobiety w Islamie, mają najgorzej.
  Spojrzmy pierw na sytuacje w niektorych rodzinach w Polsce, w Europie, a potem rozmawiajmy o muzulmankach.

  OdpowiedzUsuń
 8. też zastanow sie nad tym ile muzulmanek jest na swiecie, a o ilu wyczytujesz w gazetach. na pewno mniej niż jak jest w rzeczywistym zyciu kobiet w Europie

  OdpowiedzUsuń
 9. Drogi Anonimie, skoro ten blog nie spełnia Twych oczekiwań, po prostu na niego nie zaglądaj.

  OdpowiedzUsuń
 10. Drogi Anonimie... myślę, że Twoje zarzuty w stosunku do autorki tego bloga to zwykłe czepianie się. Kazdy może założyć bloga o takiej tematyce, o jakiej mu się podoba. Hania przedstawia na swoim blogu fakty, a nie historyjki wyssane z palca. Porusza różne aspekty życia kobiet w islamie, przedstawia np.sylwetki znanych muzułmanek, pisze o filmach i książkach dotyczących kobiet w islamie. Nie każdy jej post niesie ze sobą przesłanie w stylu "życie muzułmanek jest koszmarem".

  Haniu bardzo lubię czytać Twojego bloga i zaglądam tu codziennie. Pozdrawiam Cię serdecznie,
  AGNIESZKA

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie napisałam, ze nie spełnia moich oczekiwań, bo nic od Ciebie nie oczekuję. Aczkolwiek, nie lubię jak ktoś pisze brednie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dalej zamierzam pisać te brednie:-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten blog ma swoją tematykę której się trzyma. Gdyby Hania pisała o złej sytuacji Europejek, ktoś mógłby powiedzieć, że muzułmanki też mają źle itd. Tutaj poruszane są aspekty życia właśnie tych kobiet, ich szczególnej grupy. Na tej stronie można znaleźć różne informacje, nie tylko o złej sytuacji niektórych z nich, na którą często jest przyzwolenie społeczne, ale również o znanych postaciach świata muzułmańskiego itd.
  Haniu, twój blog bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że będziesz pisała nieprzerwanie, pomimo tych komentarzy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wychodzę z założenia, iż każdy może założyć własnego bloga i nie musi czytać tego co się nie podoba. Jeżeli ktoś uważa, że wypisuję bzdury "wyczytane w jakiś pismach" to już problem tej osoby. Nie zamierzam rezygnować z pisania tego bloga - kiedyś pewna osoba próbowała mnie nawet zastraszyć-jak widać nieskutecznie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Muzułmanie chcą żyć wg.praw z 7 wieku, a równocześnie korzystać z osiągnięć XXI wieku. Tak się nie da.Robicie muzułmanki szpagat i wyglądacie z tym bardzo śmiesznie.

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates