niedziela, 24 stycznia 2010

Saudyjski duchowny potępia małżeństwa z dziećmi!!Szejk Abdallah al-Manie, który jest członkiem wysokiego komitetu ulemów powiedział, że nic nie usprawiedliwia małżeństw dorosłych mężczyzn z młodymi dziewczynkami, nawet to, że prorok Muhammad poślubił Aiszę, gdy ta miała 6 lat.

Szejk bardzo ostro zareagował na małżeństwo osiemdziesięcioletniego mężczyzny z 12- latką. Dziennik "Al-Rijad" podał, że dziewczynka została oddana za żonę temu wiekowemu mężczyźnie wbrew swojej woli. Na małżeństwo nie zgodziła się też matka dziewczynki, która zabiega o uzyskanie rozwodu dla swojej córki.

Rządowa Komisja Praw Człowieka poinformowała, że zna sprawę tego małzeństwa i że była proszona przez matkę o pomoc przy uzyskaniu rozwodu. Przewodniczący Komisji Bandar al-Aiban powiedział agencji AFP, że obecnie sprawa jest w rękach sądu, a on nie może nic ujawnić, dopóki nie zostanie wydane orzeczenie.

Bardzo mnie cieszy fakt, iż szejk Abdallah al-Manie potępił małżeństwa dorosłych mężczyzn z bardzo młodymi dziewczynkami. Wreszcie zabrzmiał głos rozsądku i ludzkiej przyzwoitości. Miejsce małych dziewczynek jest w domu rodzinnym. Powinny się one bawić, uczyć, a nie zażywać uroków małżeństwa. Mam nadzieję, iż jako wpływowy duchowny, szejk będzie dalej potępiał te praktyki.

Źródło:
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/nic-nie-usprawiedliwia-malzenstw-z-dziecmi,1428247/28e94fe8c692e3e8da13b9f84cdd83a6


4 komentarze:

  1. Tak, ale opinia byle jakiego imama jest ważniejsza od opinii szejka - tu wpływy szejka mało znaczą niestety ...

    OdpowiedzUsuń
  2. I co z tego że potępił ? Inny duchowny powie że to zgodne z Koranem, a sędzia wyda werdykt taki jaki będzie chciał. I pedofilia dalej będzie kwitła.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ale chodzi o sam fakt, że ktoś zauważa, że coś jest nie tak. Szejk jest wysoko postawiony i zapewne ma wpływ na ludzi, przynajmniej ktoś może go wysłucha i przemyśli sprawę. Ja zdaję sobie sprawę, że jeden sprzeciw w tej sprawie nie wystarczy, ale coś zaczyna się dziać, by to zmienić.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates