piątek, 15 stycznia 2010

MANAL AL-DOWAYAN"Każde zdjęcie, które robię, jest jak część mojej duszy. Lubię to, bo dzięki temu będę żyła w moich fotografiach".

Urodziła się i wychowała w Arabii SaudyjskiejArtystka ma bardzo rozległą wiedzę na temat fotografii. Uczyła się w Londynie, Dubaju, Bahrajnie i swojej ojczyźnie. Jej prace były wystawiane w wielu krajach.


Na co dzień pracuje w rafinerii. Nie posiada swojego studia. Tworzy w domach ludzi, których fotografuje. Jak sama powiedziała:"Lubię piękno. Generalnie nie dostrzegam brzydoty". Takie są jej zdjęcia. Przedstawiają kobiety noszące hidżab, ale też takie, które pokazują światu tylko oczy - przepiękne oczy.

Fotografie artystki można zobaczyć na tej stronie internetowej - polecam!!.
http://www.edgeofarabia.com/artists/manal-al-dowayan/

2 komentarze:

  1. To na pewno dobrze sytuowana Saudyjka - więc miała możliwości wykształcić się i zobaczyć trochę świata. Jako bogatej kobiecie - na trochę więcej jej się pozwala w jej kraju.
    Czytałam niedawno artykuł o Saudyjce, która była właścicielką bardzo dobrze prosperującej firmy informatycznej w AS. Ale to ich niby-prawo, wymaga, by dyrektorem generalnym firmy był mężczyzna i wyrokiem sądowym jej nakazano zatrudnić mężczyznę. Rozpoczęła proces likwidacji firmy, gdyż nie zgodziła się na to. Niestety nie zapisałam tej strony, bo chciałam to przetłumaczyć i opublikować, a teraz nie mogę już znaleźć tego artykułu.
    A może kobiety muzułmańskie w końcu im zrobią jakąś rewolucję - w Iranie nie dają za wygraną mimo prześladowań...

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem, czy artystka jest bogata, czy też nie. Jest bardzo mało informacji na jej temat. Myślę jednak, że chce ona zmienić sytuację kobiet w AS - jej zdjęcie przedstawiające kobietę z kierownicą samochodu zatytułowane "Mój wybór" coś znaczy.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates