niedziela, 29 listopada 2009

Otrzymała karę za to, że została zgwałcona!!

Arabia Saudyjska. 19 - letnia dziewczyna została zgwałcona przez sześciu uzbrojonych mężczyzn. Sąd skazał ją na karę 200 batów oraz więzienia.

Początkowo kobieta została skazana na 90 batów, ponieważ jechała w samochodzie z niespokrewnionymi mężczyznami, mniej więcej w tym samym czasie kiedy doszło do gwałtu. Kobieta i jej prawnik zaprotestowali. Ofiara wyraziła swoje oburzenie, gdy usłyszała o tym, że ma jeszcze być poddana karze cielesnej. Czy nie została ona zgwałcona? To za mała kara? W związku z jej reakcją, sąd podwyższył jej karę do 200 batów.

Abdul Rahman al-Lahem - prawnik kobiety, został odsunięty od jej sprawy. Co więcej, zawieszono jego licencję na wykonywanie zawodu, dlatego, że podważył wyrok sądu.

Gwałciciele zostali skazani na karę pozbawienia wolności. Mają spędzić w więzieniu od 1 do 5 lat.

9 komentarzy:

 1. Salam, miss Hanna, i was reading your articl and i saw how much bad things you are showing in Isalm, is really sad to give people bad pict about islam specialy that you don't know good this religion, ba d people are everywhere like in arabic country, europian country..etc bat this don't mean that islam is like that and telling to that and making woman like salve treated in bad way without any rouls and law, so if u wanna write articl try to say arabic woman or arabic people not muslim and islam, when someone fom europ is doing crim or something bad they are not telling in news christian or christian law or christian life. islam is giving respectable place to woman. and hope u can respect islam and put name of Allah far from that nacked pictures and singers like i saw here and in muslimhiphop.com , sorry islam and quran don't tell about hiphop and that stupid things. hope my talk will correct your idea

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi,
  if you read my article, so you must understand my - polish language. So I don't know, why you've wrote your comment in english. But nevermind.
  It's not my fault, that muslims create a bad image of themself. I write what I want ( topic of the blog), because that's my blog - if you don't like the matter or the way how I present situation of muslim women, just don't read it.
  In my opinion, you won't find any christian man, who would hurt his woman by pouring an acid on her face. Sorry.
  That's my point of view, I am a free woman in free country and I think that muslim women are oppresed.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak na taką sytuację reagują organizacje praw człowieka?

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym sęk, że nie bardzo reagują. Z tego co się orientuję, są organizowane różne akcje, mające na celu pokazanie tego co się dzieje, jednakże wiele z tych akcji, protestów czy też happeningów nie wynika. Niestety.

  OdpowiedzUsuń
 5. Żyć nie umierać. Arabia - wymarzone miejsce do życia. Utopia i kraina wiecznej szczęśliwości. Raj dla kobiet. Każda może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Może w pełni decydować o sobie, a jeśli zostanie skrzywdzona ma prawo domagać się sprawiedliwości i zadośćuczynienia. Mam nadzieję, że ten teks zabrzmi równie absurdalnie i niedorzecznie jak wyrok, który usłyszała ta biedna dziewczyna z ust jakże sprawiedliwego sądu. Otrzymała swoje zadośćuczynienie w postaci 200 batów i więzienia. Taaa to się nazywa SPRAWIEDLIWOŚĆ I PRAWA KOBIET

  OdpowiedzUsuń
 6. Owszem to jest okropne ale w kazdym kraju znajdziemy cos co nas zaszokuje i nikt wtedy nie mowi ze to byl chrzescijanin lub zyd mowia o religii tylko gdy to sa muzulmanie zadajmy sobie pytanie dlaczego!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mowia o religi tylko jesli chodzi o muzulmanow zwlaszcza jesli odnosza sie do tych pochodzacych z krajow arabskich, poniewaz kraje z ktorych pochodza sa kolebka Islamu i albo nie ma tam Chrzescijan w ogole lub tez sa w bardzo znikomej ilosci. Tak wiec jesli sa to kraje muzulmanskie, w szczegolnosci te gdzie legislacja opiera sie na szariacie to nic dziwnego, ze do tych ludzi odosi sie jako do muzulmanow.
  LeBox

  OdpowiedzUsuń
 8. Oczywiście nie porównuje tych sytuacji do siebie ale nie tylko w innych krajak są absurdy. Popatrzymy na Polskę.Do ogrodu wkradł się złodziej właściciel zorientował się i wyszedł z domu złodziej na tyle zuchwały był, że nie uciekał wręcz przeciwnie , zaczęła się szarpanina miedzy właścicielem posiadłości, a złodziejem .Napastnik wyjął nóż chcąc ugodzić właściciela posiadłości, niestety w szarpaninie to właściciel ugodził nożem złodzieja, rana nie była śmiertelna, ani tak groźna gdyż złodziej raniony uciekł . Właściciel domu zadzwonił na policję, aby przyjechała, oczywiście przyjechał tylko , że to jego zabrali gdyż złodziej po tej sytuacji poszedł zgłosić na policję , ze został ugodzony nożem . Właściciel spędził trochę czasu więzieniu czekając na rozprawę , która moim zdaniem nie powinna mieć nawet miejsca. Absurdy w wielu państwach się zdarzają , wiec zacznijmy od siebie, gdyż jeśli uda się uporządkować na własnym terenie to również uda się na czyimś

  OdpowiedzUsuń
 9. Islam, koran, szariat to pozostalosci ze sredniowiecza ktore do dzisiaj w wielu krajach islamskich, w niezmienionej formie sa przekazywane na nastepne pokolenia, ktore rozrastaja sie w zastraszajacym tepie i zalewaja caly swiat bardzo niebezpieczna, niejednokrotnie dla zycie i zdrowia choroba psychiczna.... Ustrzezmy sie przed tym na wszelkie mozliwe sposoby puki jeszcze nie za pozno!!!!

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates