niedziela, 13 września 2009

The Global Campaign to Stop Killing and Stoning Women!


Ogólnoświatowa Kampania Przeciw Zabijaniu oraz Kamieniowaniu Kobiet została zainicjowana w listopadzie 2007 roku przez grupę aktywistów, dziennikarzy, prawników i pracowników naukowych, którzy są zdeterminowani, by walczyć o wprowadzenie zakazu kamienowania i zabijania kobiet.

Ukamienowanie jest zalegalizowaną karą w: Afganistanie, Iranie, Nigerii, Pakistanie, Arabii Saudyjskiej, Sudanie oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na tę właśnie karę skazywane są w większości kobiety. Dzieje się tak, ponieważ są one dyskryminowane przez prawo i zwyczaje, które to właśnie kobietom przypisują większą winę jeśli chodzi o pogwałcenie norm zachowania ( w szczególności chodzi o podejrzenie utrzymywania pozamałżeńskich stosunków seksualnych).

Głównym celem kampanii jest nagłaśnianie spraw brutalnego traktowania kobiet w mediach, pisanie petycji do rządów krajów, w których takie procedery mają miejsce. Jednakże najbardziej walczy się o to, by krzywdzące zapisy prawne zostały zmienione, a przestarzałe zwyczaje zostały zakazane.


1 komentarz:

  1. Niestety te głosy protestu nikną w zalwie innych smieciowo-sensacyjnych informacji. Utrzymywanie kobiet w ciemnocie, analfabetyzmie , biedzie niestety sprzyja wiekszej bojazliwosci wobec potepienia przez boga. Wiadome, ze biedne, zastraszone kobiety, nawet nie maja szans na to, by upomominac sie o swoje prawa. A poza tym wszechobecny patriarchat swiata islamu nie dopusci do tego, by umozliwic kobietom jakikolwiek wplyw na zmiany prawa. Zamkniety krag. Swiat Zachodu tyle, co popisze sobie o tym, a poza tym sami nie wiedza co zrobic ze swoimi islamistami.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates