czwartek, 3 września 2009

Iman.


Iman Abdulmajid jest światowej sławy modelką. Urodziła się w muzułmańskiej rodzinie w Somalii. Jej imię, w języku arabskim, oznacza wiarę.

Iman przyszła na świat w Mogadishu jako córka Marian oraz Mohameda Abdulmajid. Ma dwóch braci oraz siostrę. Szkołę średnią ukończyła w Egipcie. Potem zamieszkała w Kenii, gdzie studiowała nauki polityczne. Jest bardzo wykształcona - włada biegle pięcioma językami : arabskim, francuskim, angielskim, włoskim i somalijskim.

W 1975 roku została zauważona przez fotografa mody Petera Bearda. Przeprowadziła się do USA i już w 1976 roku miała swoją pierwszą sesję zdjęciową dla Vogue'a. Największym sukcesem modelki była praca dla wybitnego kreatora mody - Yves Saint-Laurenta. Iman gra też w filmach ( między innymi : No way out, Out of Africa, Star Trek VI).

W 2007 roku na rynku pojawiła się linia kosmetyków sygnowana jej imieniem. Modelka wspiera akcje charytatywne , organizacje i fundacje : " Głos matki", " Action Against Hunger", " The Children's Defense Found", " The All Children Foundation".

Prywatnie, od 1992 roku, jest żoną sławnego wokalisty Davida Bowiego, z którym ma córkę.2 komentarze:

  1. Zastanawiam się czy w takim razie David Bowie jest muzułmaninem? Albo czy Iman wyrzekła się Islamu?

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tego co wiem, to David Bowie nie jest muzułmaninem. Czy Iman wyrzekła się islamu tez nie wiem. Przyszła na świat w rodzinie muzułmańskiej, ale nie jestem przekonana, że kultywuje tradycje związane z islamem - wystarczy spojrzeć na jej stroje i zawód.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates