poniedziałek, 14 września 2009

Zmarła podczas porodu....miała 12 lat!!!


Fawziya Ammodi przez trzy dni walczyła o życie. 12-letnia dziewczyna zmarła wskutek komplikacji, które wyniknęły podczas ciężkiego porodu. Jej dziecko również zmarło.

Dziewczyna zmarła, ponieważ nie otrzymała odpowiedniej pomocy medycznej. Jednak prawdziwą przyczyną jej śmierci był brak edukacji w Jemenie i to, że ciągle dzieci są zmuszane do zawierania małżeństw. Fawziya Ammodi przyszła na świat w biednej rodzinie i rok temu została zmuszona do przerwania edukacji i poślubienia 24-letniego mężczyzny.

Ponad połowa dziewcząt z Jemenu bierze ślub przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Często zdarza się tak, że małe dziewczynki są zmuszane do poślubienia o wiele starszych mężczyzn, którzy niejednokrotnie mają już jedną żonę.

Jemenski parlament próbowal przegłosować zmiany w prawie. Chciano by minimalny wiek kobiet gotowych do małżenstwa wynosił 17 lat. Ustawa jednak nigdy nie trafila do prezydenta, ponieważ wielu parlamentarzystów uznało, iż jej treść kłuci się z prawem islamskim, które nie określa minimalnego wieku kobiet w przypadku zawierania małżenstwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Template by:
Free Blog Templates