czwartek, 10 września 2009

Jak można potraktować kobiety....  • W Algierii oraz Tunezji muzułmanki nie mogą poślubić innowierców, ponieważ tak stanowi prawo. Mężczyźni jednak mogą pojąć za żonę kobietę obcej wiary.
  • W Pakistanie zezwala się na zgwałcenie kobiety, by zadośćuczynić zhańbionemu plemieniu, nawet jeśli jego cześć nie została naruszona przez tą właśnie kobietę. Jednakże dziewczyna, tym że została zgwałcona, zbrukała godność i naruszyła honor swojej rodziny. Błędne koło się zamyka, ponieważ kobieta staje się pionkiem w krwawych porachunkach rodzinnych.
  • Minister sprawiedliwości z Jordanii wyraził kiedyś taką opinię: " Wszystkie kobiety, które giną w sprawach honorowych, to prostytutki, a osobiście uważam, że prostytutki zasługują na śmierć".
  • Co roku, duża grupa rodziców muzułmańskich wyrzeka się swoich córek za to, że nie chcą się poddać okaleczeniu, jakim jest obrzezanie łechtaczki.
Moim zdaniem islam "plemienny" jest bardzo mocno zakorzeniony w kulturze krajów muzułmańskich. Jest to bardzo smutne, że kobiety traktuje się tam jak rzeczy, z którymi można zrobić co tylko się zechce, bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji swoich czynów. Opinia jordańskiego ministra, i to do tego sprawiedliwości, jest karygodna. Mi nasuwa się tylko jeden wniosek, kiedy czytam jego słowa - że pan ten uważa za prostytutki bardzo wiele kobiet, z których zapewne ogromna liczba nie miała kontaktów seksualnych poza swoimi mężami kobiet, które chciały żyć normalnie, bez przemocy i strachu...Może dla niego wszystkie kobiety to prostytutki? A nawet, jeśli część ofiar zbrodni honorowych to kobiety wątpliwego prowadzenia się, to co z tego? Każdy ma prawo decydować o sobie i swoim życiu. Czy to musi być od razu pretekst do zabijania i nienawiści??

1 komentarz:

  1. A niektórzy uważają tę zarazę za tak zwaną odmienność kulturową, którą trzeba z wielkim szacunkiem rozumieć. Osobiście uważam, że należy takie praktyki tępić. No cóż... pozostaje powiedzieć - W Imię ABSURDU miłościwego i litościwego... duch Hassana Al Sabbaha z szyderczym uśmiechem puszcza zza grobu oko do tej bandy głupców i sadystów, zwanych oddanymi wyznawcami proroka ;)

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates