piątek, 25 września 2009

Zabił córkę, ponieważ chciała żyć inaczej.


Dziesiątego grudnia 2007 roku w Ontario (Kanada) szesnastoletnia Aqsa Parvez została zamordowana przez swojego ojca - Muhammada Parveza, ponieważ nie chciała nosić tradycyjnych okryć stosownych dla muzułmanek. Dziewczyna wyznała ojcu, że chce wyglądać i ubierać się jak jej koleżanki. Mężczyzna uznał tą deklarację za ujmę na honorze swoim oraz rodziny. Bez większych emocji wydał na córkę wyrok śmierci.

Aqsa Parvez dorastała w Kanadzie w rodzinie pochodzącej z Pakistanu. Jak zeznali jej przyjaciele, była zmuszana do noszenia hidżabu poza domem. Jednakże nienawidziła tego stroju i zdejmowała go, gdy tylko było to możliwe - na przykład w szkole. Dziewczyna miała dosyć życia w rodzinie, w której kultywowano ortodoksyjny islam. " Opowiadała nam o tym, jak jej ojciec ciągle na nią wrzeszczał i jak bardzo chciała być wtedy kimś innym" - powiedziała w wywiadzie dla Toronto Star Natalie Rance - koleżanka Aqsy.

Około godziny ósmej rano 10 grudnia 2007 roku, policja odebrała telefon od mężczyzny, który oznajmił im, że właśnie zabił swoją córkę. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zbrodni, znaleźli Aqsę Parvez pokrytą ranami, które zagrażały jej życiu. Dziewczyna została niezwłocznie przewieziona do Credit Valley Hospital, a następnie, już w stanie krytycznym, została przetransportowana do Hospital for Sick Children, gdzie zmarła.

Piętnastego grudnia 2007 roku miał się odbyć publiczny pogrzeb dziewczyny. Jednak na kilka godzin przed planowaną ceremonią, rodzina oznajmiła, iż pochówek odbędzie się jedynie w gronie najbliższych. Aqsa Parvez została skremowana w bezimiennym grobie na cmentarzu w Bramptom. Rodzina nie postawiła jej pomnika nagrobnego.

Mohammad Alnadui, vice - przewodniczący Canadian Council of Imams stwierdził, że zabójstwo Aqsy Parvez nie miało nic wspólnego z islamem i prawem islamskim.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Template by:
Free Blog Templates