poniedziałek, 14 września 2009

Nujood Ali - dziesięcioletnia rozwódka.


Nujood Ali z Jemenu, w wieku dziesięciu lat, została zmuszona do porzucenia szkoły i poślubienia dużo starszego mężczyzny.

"Kiedy wyszłam za mąż, bałam się. Nie chciałam wyjść z domu. Chciałam zostać z moimi braćmi i moimi siostrami, moją mamą i tatą – wyznała Nujood telewizji CNN. - Nie chciałam z nim spać, ale on mnie zmuszał. Bił mnie i obrażał. Torturował". Dziewczynka opowiedziała o tym, jak jej mąż ją bił, gwałcił i poniżał. Gdy zwróciła się o pomoc do swoich rodziców usłyszała, że nie mogą oni nic zrobić, ponieważ jej los leży w rękach jej męża. Matka powiedziała reporterom CNN, ze gdy usłyszała o tym co przeżywa jej córka krwawiło jej serce, ale była bezsilna. Ojciec Nujood nazwał męża córki kryminalistą i kłamcą, ponieważ obiecał nie spać z dziewczynką, do czasu osiągnięcia przez nią pełnoletności.

Pełna odwagi i determinacji Nujood uciekła od męża. Pojechała do sądu, gdzie udało się jej porozmawiać z sędzią. Uzyskała też rozwód. Obecnie mieszka z rodzicami i kontynuuje edukację. Pragnie zostać prawnikiem. Nie chce już nigdy wyjść za mąż.


8 komentarzy:

 1. Na szczęście w tych koszmarnych warunkach kulturowych udało jej się trafić na kogoś w sądzie kto jak się wydaje okazał zrozumienie temu dziecku. Na szczęście ojciec dziewczynki nie okazał się totalnym potworem. Co musiała czuć ta 10-letnia dziewczynka... możemy sobie wyobrazić...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja osobiście nie mogę nawet wyobrazić sobie co ona mogła czuć. Dziewczynka już do końca życia będzie okaleczona psychicznie po tych wszystkich okropnościach jakich doznała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bo to pedofile, po prostu.

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo poruszajaca opowiesc.i jestem pelna podziwu dla 10 letniej ali
  ali jest bohaterka ksiazki"dziesiecioletnia rozwodka"delphine minoui,ali nadzud.warto przeczytac. polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy natknęłam się na tę książkę była ona w języku francuskim, którego nie znam. Potem szczerze powiem, nie szukałam innych wydań. Dziękuję za przypomnienie, z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co jakiś czas sięgam po tego typu pozycje,choć wiele jest dość błahych.Tę książkę jednak z pewnością przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka szokująca i bardzo prawdziwa.Dla europejczyków aranżowane małżeństwa z dużo starszymi mężczyznami sią nie zrozumiałe,jednak w społeczeństwach islamskich to normalne wydarzenie.

  http://czytamtocodobre.blox.pl/2013/06/Dziesiecioletnia-rozwodka-Nadzud-Ali.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojciec miał obietnicę zięcia, że nie będzie uprawiał z nią seksu do jej pełnoletności. Nie rozumie więc, dlaczego zmusił ją do zamążpójścia w wieku 10 lat. Uważam, że sprzedał dziecko pedofilowi, a dopiero pod naciskiem opinii publicznej zgodził się potraktować ją po ludzku.

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates