sobota, 5 września 2009

W jakich sytuacjach muzułmanka może rozmawiać z mężczyznami??


[ Koran 33:53] { A kiedy prosicie je o jakiś przedmiot, to proście je spoza zasłony. To jest przyzwoitsze - dla waszych serc i dla ich serc (...)} ,[ Koran 33:32] { Jeśli jesteście bogobojne, nie bądźcie pokorne w słowach, aby nie pożądał was ten, w którego sercu mieszka choroba; mówcie słowa odpowiednie!}.

Kobiety mogą rozmawiać z mężczyznami, jeśli jest ku temu dozwolony przez islam powód i rozmówcy wystrzegają się pokusy. Rozmówcy nie powinni używać " słodkich słówek".( Allah nakazał mówić tonem zdecydowanym i twardym). W konwersacji nie może być oznak pożądania oraz przesadnej łagodności. Rozmowa musi być rzeczowa. Rozmowa nie może służyć do flirtu. Szczera wypowiedź, to taka, której nie kwestionuje szariat. Kobiecie, która jest w związku małżeńskim, zaleca się zwracanie do obcych i osób jej zabronionych, cichym i równocześnie stanowczym głosem.

Muzułmanka może, na przykład, rozmawiać z mężczyznami :

 • w sklepie - może się pytać sprzedawcy o cenę, jakość czy też cechy produktu,
 • w szpitalu/przychodni/gabinecie dentystycznym itp. - może rozmawiać z lekarzem na temat swojego zdrowia lub zdrowia swoich dzieci,
 • w restauracji - może złożyć zamówienie u kelnera,
 • w domu - jeśli zatrudnia w domu pracowników, na przykład ogrodnika, to każdy z domowników może się z nim komunikować,
 • na ulicy - może podać na przykład godzinę lub też wskazać kierunek do poszukiwanego miejsca,
 • w sytuacjach zawodowych - może rozmawiać ze współpracownikami oraz przedstawicielami handlowymi, finansowymi itp.
Jeśli kobieta jest w towarzystwie mężczyzny, to ciężar rozmowy spoczywa na nim. Bardziej przyzwoite jest, gdy z mężczyzną rozmawia mężczyzna.
2 komentarze:

 1. Masakra. A niby nasz świat jest taki nowoczesny a tam takie "średniowiecze".

  OdpowiedzUsuń
 2. No i jak to sie ma do tego, co wygaduja turystkom egiscy, tunezyjscy czy inni muzulmancy "beach-boys" - przeciez koran im zabrania flirtowac!
  Ale cos w tym jest - Mahomet musial doskonale znac mentalnosc swoich ziomkow - oni di dzis zachowuja sie wobec kobiet jak zwierzeta; nie umieja rozmawiac z kobieta "normalnie"; Widac od wiekow w glowie im tylko sex, i nic poza tym. Swiadcza o tym zapisy w koranie. Te cztery zony, ta obowiazkowa gotowsc zony do sexu na kazde zadanie. Moze to tez jest przyczyna, ze muzulmanie uwazaja psy za nieczyste stworzenia - bo ich mezczyzni zachowuja sie podobnie na widok kobiety, jak pies na widok suczki z ruja .... Zero hamulcow i godnosci ludzkiej ...

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates