niedziela, 4 października 2009

Angelina Jolie i Brad Pitt w Syrii.


Najbardziej znana Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF Angelina Jolie wraz ze swoim życiowym partnerem oraz dziećmi odwiedziła 02.10.2009 roku obozy dla uchodźców z Iraku, które mieszczą się na obrzeżach Damaszku.

To druga, w ciągu dwóch lat, wizyta aktorki w tym mieście. Jolie odwiedziła tam najbiedniejsze dzielnice zamieszkane przez irackich uchodźców. Ich tragiczną sytuację omówiła z prezydentem Syrii oraz jego żoną.

Według danych ONZ, od czasu rozpoczęcia wojny, z Iraku wyjechało 4,200 tysięcy ludzi, z czego 215 tysięcy zamieszkało właśnie w Syrii. Uchodźcy nie mogą wrócić do swoich domów, ponieważ nie mają środków do życia i po prostu się boją.

Angelina Jolie jest Ambasadorką Dobrej Woli już od 9 lat. Razem z Bradem Pittem założyli fundację, która w 2007 roku przekazała milion dolarów na pomoc ofiarom konfliktu w Darfurze.


1 komentarz:

  1. Moze dzieki celebrytom swiat zwroci uwage na problemy biednych, oby...choc pomoc materialna to nie wszystko. Tym ludziom trzeba dac szanse na dlugotrwaly rozwuj. Mysle, ze Angelina nie robi tego dla siebie, czy pod publiczke. Ona ma wszystko i wyglada na to, ze chce i umie sie dzielic.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates