sobota, 31 października 2009

Osama bin Laden widziany oczami swojej pierwszej żony.


Najwa bin Laden, wraz ze swoim czwartym synem Omarem oraz Jean Sasson, opublikowała swoje wspomnienia, w których pokazuje skomplikowaną osobowość najbardziej poszukiwanego terrorysty na świecie. 

Kobieta poślubiła Osamę, gdy miała 15 lat. Pan młody był jedynie 2 lata starszy i na dodatek był jej kuzynem.  Urodziła mu siedmiu synów oraz cztery córki. W sumie bin Laden miał sześć żon, które żyły w spartańskich warunkach - nie mogły na przykład korzystać z urządzeń elektrycznych, bo w swoich mieszkaniach zwyczajnie ich nie posiadały.

Najwa w swojej książce twierdzi, że Osama z roku na rok stawał się coraz bardziej surowym człowiekiem. Potrafił bić swoje dzieci za to, że podczas uśmiechania pokazywały za dużo zębów. Miał w  zwyczaju      też 
" trenować" swoich synów - kazał im spać na pustyni i wspinać się po górach.

Z drugiej strony Osama przedstawiony jest jako człowiek uwielbiający luksus i szybkość- podobno ma Mercedesa pokrytego złotem i bardzo szybką łódź motorową. Terrorysta słynie również ze swych zdolności matematycznych.

W wolnych chwilach, jak napisała Najwa, Osama pasjonował się uprawą roli. Hodował najlepsze gatunki zbóż. Uwielbiał też słoneczniki.

Najwa oraz Omar wyjechali z Afganistanu jeszcze przed zamachami z 11 września 2001 roku i nie mają kontaktu z Osamą.
3 komentarze:

 1. Chciałbym przeczytać tę książkę. Musi być interesująca. Czytałem kiedyś o Omarze, że ma bardzo ciężko w życiu - nawet na obczyźnie właśnie przez swoje nazwisko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też czytałam, że Omar bin Laden ma problemy ze znalezieniem pracy, ponieważ ludzie od razu reagują negatywnie na jego nazwisko. Bin Laden w świadomości znaczy terrorysta. Niestety jego ojciec zapracował na to skojarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze polecam.
  Przeczytałam i... zrozumiałam. Wszyscy krzyczą "terrorysta!, terrorysta!", ale dlaczego "terrorysta"? Co wpłynęło na niego? I czy można ze stu procentową pewnością dowieść wszystkiego, co zarzuca się temu człowiekowi?

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates