poniedziałek, 5 października 2009

Irańczycy "ubierają" manekiny sklepowe.


Rząd Iranu rozpoczął kolejną kampanię, mającą na celu jeszcze bardziej zaostrzyć normy dotyczące ubioru. Rozprawiono się już z kobietami, którym pod groźbą kary, zakazano nosić obcisłych spodni. Teraz kolej przyszła na sklepowe manekiny. Według najnowszych rozporządzeń, wszystkie mają być ubrane w szczelnie zakrywające ich ciała stroje.

Policja kontroluje sklepy. Jeśli znajdzie niepoprawnie odzianego manekina, każe go zdjąć właścicielowi z wystawy. Panowie mają też kategoryczny zakaz handlowania damską bielizną. Jak głosi oficjalny komunikat irańskiej policji : " Eksponowanie na wystawach sklepów manekinów odsłaniających ciało jest od tej pory zabronione".

Ta akcja stanowi element irańskiej polityki zwalczanie zachodnich wpływów. Jej bardzo ważnym elementem, jest właśnie, zaostrzenie norm dotyczących ubioru. Prezydent Ahmadinejad wymyślił sobie, że walka z antyislamskim zachowaniem będzie najważniejszym punktem jego programu politycznego.


3 komentarze:

  1. Trąci to hipokryzją. No ale jak wszyscy mają się stosować do norm regulujących sposób ubierania, to wszyscy. Manekiny też:-))

    OdpowiedzUsuń
  2. Prezydentowi chyba marzy się świat tworów bezkształtnych, dalekich od prawdziwego życia. Jeszcze większe bogactwo form i tajemnic stanowiących pożywkę wyobraźni.

    OdpowiedzUsuń
  3. Również uważam to rozporządzenie za dość śmieszne. Ale, jeśli wszystkie kobiety mają się okrywać od stóp do głów, to te plastikowe też.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates