piątek, 2 października 2009

Mężczyznom wstęp wzbroniony!


W Indiach ruszyły pierwsze pociągi przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Władze tego kraju uznały, że będzie to najlepszy sposób na walkę z molestowaniem seksualnym w środkach transportu publicznego.
W pociągach tylko dla kobiet pracuje wyłącznie damski personel. Panie są bardzo zadowolone, że mogą się tam swobodnie zachowywać. Plusem jest również to, że nie ma tłoku ani gapiących się mężczyzn.

Kobiety chętnie korzystają z takiej formy transportu jadąc na przykład do pracy. Liczba pracowników płci żeńskiej zatrudnionych w Indiach, od lat dziewięćdziesiątych, wzrosła niemal dwukrotnie.

Jednakże statystyki w innej kwestii nie są tak obiecujące. Ciągle rośnie liczba przypadków agresywnego traktowania kobiet. Liczba gwałtów zrosła od 2003 roku o 30%, a liczba pobić oraz porwań dzieci aż o 50%.

9 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł. Jeśli same kobiety czują się bezpieczniej, to dlaczego nie? Sama wolałabym podróżować po Polsce w pociągach bez facetów pociągających z puszki piwko:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A jeśli chodzi o facetów, którzy pociągają mineralną z wdzięcznej, malutkiej, zielonej buteleczki????? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bezpieczeństwo najważniejsze, zwłasza tam, świetny pomysł. Popieram

  OdpowiedzUsuń
 4. Całe szczęście, że ktoś nie wpadł na ten pomysł u nas. Często jeżdżę pociągami i na szczęście nie mam w otoczeniu samych facetów. No ale w Indiach to może wyglądać zupełnie inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie mam nic przeciwko facetom pijącym w pociągu mineralną, ale jak mam jechać ,jak ostatnio, z bandom punków obalającą co chwilę nalewkę to dzięki:-)Poza tym, z tego co widziałam na zdjęciach, do indyjskie pociągi są jeszcze bardziej obskurne niż polskie!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli pomysł się sprawdza i coraz więcej osób z tego korzysta, to brawo dla pomysłodawcy

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, niech wszystkich posegregują. Była już kiedyś segregacja rasowa - biały zajmował jedną część tramwaju, a czarny drugą część. Teraz czas na segregację płci? Dlaczego chrzescijanie się nie ślinią na kobity w środkach transportu? Moze muzułmanów powinno sie wysyłać na terapie, bo coś tu jest nie teges....

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli kobiety czują się swobodniej w takich pociągach, to będą je wybierać. Nie jet tak, że każdy pociąg jest podzielony na strefę męską i kobiecą. Jeżeli podróż bez mężczyzn jest dla nich przyjemniejsza i bardziej bezstresowa, to będą wybierać takie pociągi, które będą spełniały ich oczekiwania. Ja w tej sytuacji problemu nie widzę:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Moze muzułmanów powinno sie wysyłać na terapie, bo coś tu jest nie teges.... "

  helloooo, mowa jest o indiach, gdzie muzułmanie stanowią mniejszość. poza tym także w polskich pociągach można się spotkać z nagabywaniem lub wręcz molestowaniem kobiet. jak najbardziej popieram ten pomysł, szczególnie po paru podróżach z pijanymi kolesiami:|

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates