środa, 14 października 2009

Zagrożenie na motorze.


W Strefie Gazy kobiety nie mogą jeździć na motorach. Zakaz wprowadził Hamas. Według tej organizacji prowadzenie przez kobiety motocykli  jest niezgodne z prawem islamskim.

Oficjalny zakaz nie tylko zabrania kobietom prowadzenia motoru, co może być i tak trudne do zrobienia w długich szatach ograniczających również pole widzenia. Kobiety nie mogą być też pasażerkami, nawet jeśli motocykl jest prowadzony przez mężczyznę.

Ministerstwo twierdzi, że zakaz ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Strefy Gazy. Ma też przyczynić się do zachowania stabilności palestyńskich tradycji i zwyczajów.

2 komentarze:

  1. Może i ten zakaz jest dobry, bo co jakby taka kobieta zaplątała się na takim motorze, albo kogoś przejechała?? Na pewno nie pozwolą tam kobietom na jazdę w strojach bardziej przyległych:-)Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej na pozwolenie dotyczące zasad ubierania nie ma co liczyć. Rozumiem nawet to, że zakazuje się prowadzenia motorów przez kobiety, ale tego, że nie mogą jeździć nawet jako pasażerki nie popieram.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates