czwartek, 29 października 2009

Polowanie na staniki w Somalii!!

Miałam dzisiaj pisać o moich wrażeniach po obejrzeniu filmu "Persepolis", jednakże po przeczytaniu tego newsa nie mogłam się powstrzymać i o n im nie napisać.

Jak doniósł Reuters, w Mogadiszu ( Somalia) radykalna grupa islamska al Shabaab zaczęła ścigać kobiety i sprawdzać, czy noszą one biustonosze. Jak stwierdzili członkowie tej grupy staniki pogwałcają prawo islamskie, ponieważ zakłamują rzeczywistość.

Świadkowie donieśli, że zamaskowani członkowie al Shabaab wyszukiwali na ulicach Mogadiszu kobiet z jędrnym i kształtnym biustem. Kobiety były pojmowane. Zmuszano je by zdjęły biustonosze i potem potrząsały piersiami. " Grupa zmusiła nas byśmy nosiły zasłony, jakie oni uznali za słuszne, ( ze sztywnego materiału) a teraz mamy potrząsać przed nimi biustami" powiedziała jedna z kobiet dziennikarzowi Reutersa. Dodała, ze jej córka też została pojmana i musiała przejść całą  krępującą sytuację.

Członkowie al Shabaab wystosowali oświadczenie, w którym można przeczytać, że piersi kobiece powinny być naturalnie jędrne i kształtne lub płaskie. Ich wygląd nie powinien być zniekształcony przez biustonosz.

Grupa słynie z okrucieństwa. W tym miesiącu ukarali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzież. Obcięli im po jednej ręce i stopie. Zakazali też ludziom oglądania filmów ,słuchania muzyki, tańców podczas wesel oraz grania w piłkę nożną ( oglądanie meczy też jest zakazane). Teraz panowie postanowili upokarzać kobiety, o których czystość tak walczą.

12 komentarzy:

 1. O Boże !!! Co Oni jeszcze wymyślą??

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem to co oni teraz robią w Somalii jest już szczytem absurdu i nieprzyzwoitości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idiotyzm, który nie ma NIC wspólnego z islamem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już nie wiem jak to jest. Niby nie ma to nic wspólnego z islamem, ale ma z prawem islamskim, które ci panowie sobie dowolnie ustanawiają. Ludzie potem są prześladowani, bo coś w ich zachowaniu nie pasuje do nowo uchwalonych przepisów. Jak obserwuję, to nikt nie ma nad tak zwanymi przywódcami i mędrcami islamu kontroli. Robią co chcą i jeszcze wszystkim tłumaczą, że robią to w imię islamu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe jak by zareagowli faceci, gdyby zamaskowane kobiety sprawdzały w zaułkach, czy noszą oni bielizne i kazały im merdać tym organem, mieszczącym się w spodniach:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. To właśnie cały Islam, w swej prawdziwej kalifomanialnej okazałości, kompletnie absurdalny.

  Majida - zamachy terrorystyczne w N.Y, Londynie, Madrycie, Pakistanie, Iranie, Iraku, Indiach... też oczywiście z pewnością nic wspólnego z Islamem nie mają, zapewne mają coś wspólnego z Kaczorem Donaldem :))))))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Sophia,
  wyobraźnia Islamistów jest tak wielka jak sama przestrzeń kosmiczna, gdyż zawiaduje nią sam Allach :) Z pewnością wymyślą jeszcze wiele rzeczy, które zadziwią nasz zachodni świat. Pewna makabryczna ciekawostka. Jak amerykanie zostali zaskoczeni jakiś czas temu na posterunku w Iraku. Otóż dziecko wyglądające na 8, max 9 lat chciało przejść przez posterunek. Nie kontrolowali go więc i puścili i NIESPODZIANKA. Wyleciało sobie w powietrze!!! Co się okazało? Mułłowie z odległości kilkuset metrów wysadzili go zdalnie!!! w imię Allaha miłosiernego i litościwego oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ci faceci są tragiczni. Ustalają prawa wyzsane nie tyle z palca co z du....y. Jak to nie ma związku z islamem? Ma, bo to grupy islamskie wyczyniają takie cuda.

  OdpowiedzUsuń
 9. jak widze glownym celem tego bloga jest wynajdywanie i pokazywanie paluchami roznych niegodziwosci swiata islamskiego. Ciekawe czemu. Autorka musi sporo nienawisci w sobie nosic, serdecznie wspolczuje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy, nie mam w sobie nieniawiści, lecz ogromne współczucie dla ludzi, którzy muszą znosić sytuacje jak choćby ta opisana powyżej. Nie ma czego współczuć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Zastanawiam się jak biustonosz może zakłamywać rzeczywistość, której nie widać spod jakże kształtnych i obcisłych strojów muzułmańskich kobiet. No tak panowie styliści ekstremiści zadbali o image i honor kobiet z poświęceniem i oddaniem lustrując ich bieliznę. Potwierdzając również, że granice absurdu pobili i wyprzedzili o kilka milionów lat świetlnych. W takim razie proponuje panom ekstremistom wdrożenie w życie ustawy o naturyzmie i porzuceniu jakichkolwiek strojów, bo jakby nie patrząc każdy nałożony na ciało ciuch w mniejszym lub większym stopniu zakłamuje rzeczywistość. Co do nienawiści autorki i "wytykania paluchami niegodziwości świata islamskiego" to raczej chodzi o pokazanie niedorzeczności i kretyńskich przepisów, które krzywdzą i upokarzają kobiety muzułmańskie. Jeśli coś krytykujesz i pokazujesz jak jest to głupie i niesprawiedliwe to nie chodzi o wylanie swojej nienawiści, a raczej współczucie i empatię. Nie wyobrażam sobie, że banda nawiedzonych i niedouczonych facetów uważających się za wielkich mędrców podchodzi do mnie na ulicy i sprawdza czy mam na sobie stanik, albo chodzę z moim opiekunem do lekarza, który pilnuje mnie, żebym czasem nie odkryła o 1cm ciała za dużo. Myślę, że nikt nie chciałaby doświadczyć takiego traktowania. Jeśli świat muzułmański pokaże, że ma szacunek do kobiet to na pewno powstanie niejeden blog o jego zaletach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdziwiła mnie wypowiedź Anonima z 1.11 21:26. Autor/autorka tegoż komentarza musi mieć wybitne zdolności psychoanalityczne stawiając taką diagnozę, iż autorka nosi w sobie sporo nienawiści!! Czytam tego bloga od dawna i uważam, ze jest bardzo ciekawy. Czy winną Hani jest to, że sytuacje kobiet żyjących w świecie islamu jest nieciekawa??? Dziewczyna pisze o tym co ją interesuje, to w końcu jej blog. Jak się nie podoba to nie trzeba czytać, a tym bardziej wypisywać bzdur o autorce. Jeśli jej anonimie tak bardzo współczujesz to bierz się do roboty i pisz własnego bloga, który będzie z pewnością cudowny i napisany przez osobę, która nie nosi w sobie nienawiści i ani krzty złośliwości.

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates