poniedziałek, 17 sierpnia 2009

Burkini


Burkini to kostium kąpielowy przeznaczony dla muzułmanek i kobiet z innych kultur, którym religia nie pozwala na odsłanianie wielu części ciała. Jest to pomysł Ahedy Zanetti - muzułmanki żyjącej w Australii, gdzie na plażach można bardzo często spotkać kobiety ubrane w burkini - nawet ratowniczki często widziane są w tych strojach.
W Burkini są odsłonięte tylko stopy, dłonie i częściowo twarz. Kostium nie przylega zbyt ściśle do ciała w wielu miejscach, dlatego też opór wody jest większy niż w przypadku tradycyjnych kostiumów kąpielowych.

7 komentarzy:

 1. Jakie szczesliwe sa te kobiety w burkini, ze moga tez wykapac sie i poplywac; ochlodzic sie nieco w ichniejszych upalach. W dalszym ciagu jednak tylko niektore z nich moga sie cieszyc tym strojem - jest dosc drogi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam nic przeciwko tym strojom na plazy ale basen to co innego. Problem polega na tym, ze muzulmanki mające okres kapią sie w wodzie. Czy to tez świadczy o kulturze? Sama miałam okazje widzieć panny w nieco skromniejszych strojach z podpaską...no i kąpiąc się w morzu pływającą podpaskę..Nie chcę uruchamiać wyobraźni co by to było na basenie..Więc rozumiem zachowanie przeciwników. A jak wiadomo mimo chloru czy ozonu na basenie mozna złapać wszystko...Zanim więc ktoś będzie się burzyć proszę o przemyslenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko zależy od kobiety. Oczywiście zgadzam się, co do tego, że kobieta majaca okres kategorycznie nie powinna kożystać z basenu i moim zdaniem kąpiel w morzu też nie wchodzi w grę, zwłaszcza z podpaską.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wybacz anonimowy, ale to ze widziaas jedna muzulmanke kapiaca sie z podpaska, nie oznacza, ze wszystkie tak robia, co za glupota tak osadzac wszystkich z powodu jednostki. Czyzbyc patrzyla w majtki wszystkim kapiacy sie muzulmankom?
  Ja wiem z mojego wlasnego doswiadczenia, ze to wlasnie Europejki sie czesto kapia majac okres, bo uzywaja tamponow, a z nimi tez co nieco wycieka.

  OdpowiedzUsuń
 5. o przepraszam :D nic nie wycieka :D:D:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak w gwoli scislosci. Jak dobrze zaaplikuje sie tampon, to nic nie wycieka....

  OdpowiedzUsuń
 7. Stroje kąpielowe w krajach Muzulmanskich.
  Niezwykly stroj kapielowy – burkini: obieliznie.pl/niezwykly-stroj-kapielowy-burkini.html
  Strój kąpielowy – veilkini: obieliznie.pl/stroj-kapielowy-veilkini.html

  OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates