poniedziałek, 24 sierpnia 2009

Zostanie wychłostana za picie piwa...


Pochodząca z Malezji muzułmańska modelka Kartika Sari Devi została skazana na karę chłosty za to, że piła piwo w jednym z hotelowych barów.

32-letnia kobieta została skazana już w lipcu na karę sześciu uderzeń kijem rattanowym. Wymierzenie chłosty zostało odłożone w czasie ze względu na ramadan. Jest to pierwszy taki przypadek w Malezji.

Zgodnie z prawem koranicznym, osoba, która pije alkohol popełnia przestępstwo, dlatego w Malezji wyznawcy islamu przyłapani na takim czynie są sądzeni przez trybunały islamskie, stosujące prawo szariatu.

Mężczyźni są chłostani przeważnie biczem na gołą skórę. Często po takiej karze na ciele pozostają trwałe do końca życia blizny. Kartika Sari Devi ze względu na to, że jest kobietą będzie ubrana podczas wymierzania kary. Chłosta będzie też wykonana " lżejszym" narzędziem.

2 komentarze:

  1. Co za hipokryzja. Skadinad wiem ,ze muzułmanie nie odmawiaja picia alkoholu; tyle, ze pija go po kryjomu ... Co ciekawe, alkohol pija dosc chetnie, ale nawet ci, ktorzy niespecjalnie sa praktykujacy - wieprzowiny nie powola nawet trzymac w domu, o zjedzeniu nie wspomne...

    OdpowiedzUsuń
  2. Większość muzułmanów zyje powiedziałabym w schizofrenii. Niby nie mogą pić alkoholu, ale potajemnie go konsumują w swoich domach, bo Allah podobno nie widzi. Nie mogą oglądać TV satelitarnej ( Iran) a na większość domów są zamontowane tależe satelitarne, tyle że pomalowane na czarno, by trudniej je możnabyło dojrzeć.

    OdpowiedzUsuń

Template by:
Free Blog Templates